Imieniny obchodzą: Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis
Nie zapomnij o słodkim prezencie!

O nas

„Cukiernia z Romera” powstała w październiku 1984 roku. Zakład produkcyjny i sklep mieszczą się w Nowym Sączu przy ulicy Romera 2.

Założycielem i właścicielem firmy jest Kazimierz Gwóźdź. Wykształcenie cukiernicze zdobywał w Zasadniczej szkole Zawodowej, a doświadczenie podczas praktycznej nauki zawodu w Ciastkarni „Nasza” u pana Romana Stankiewicza w Nowym Sączu przy ulicy Wałowej. Naukę zakończył egzaminem czeladniczym. Po ukończeniu II LO zdał egzamin mistrzowski przed komisją Izby Rzemieślniczej w Krakowie. Pan Roman Stankiewicz doskonały krakowski cukiernik, który zamieszkał w Nowym Sączu, chętnie przekazywał swoje doświadczenia i tajniki zawodu uczniom.romera

Kolejne doświadczenia zawodowe Kazimierz Gwóźdź zdobył w latach 70-tych podczas pracy w Hotelu Orbis Beskid w Nowym Sączu, który w tamtych czasach cieszył się w mieście najlepszą renomą.

Zdobyta wiedza i praktyka spowodowały chęć rozpoczęcia własnej działalności. Jako główny cel w swoim działaniu Kazimierz Gwóźdź postawił na świeżość i smak wytwarzanych wyrobów. Taki sposób produkcji spowodował zadowolenie coraz szerszej grupy klientów. Pomimo zmieniających się trendów w wytwarzaniu produktów cukierniczych, "Cukiernia z Romera" pozostaje wierna tradycyjnej zasadzie produkcji - bez polepszaczy i środków konserwujących. Podobnie jak kiedyś, tak i obecnie, wyroby wytwarzane są z naturalnych składników i zawsze świeże. Takie działania docenia coraz większa liczba zadowolonych klientów.  


lwowskaW 1996 roku firma poszerzyła działalność zakładu poprzez otwarcie drugiego punktu sprzedaży przy ulicu Lwowskiej 20. Aby zadowolić każdego klienta, przy każdej ciastkarni utworzona została kawiarnia. Można tam w miłej atmosferze zjeść nie tylko smaczne ciastka czy lody, ale także wypić dobrą kawę i czekoladę na gorąco lub mrożoną.

Dla miłosników prawdziwej herbaty ostatnio powstała w sklepie przy Lwowskiej 20 HERBACIARNIA ZIELONY LIŚĆ dzięki której można zakochać się w herbacie.

Chcąc dostosować zarówno zakład jak i sklepy do stale zmieniających się trendów kulinarnych, właściciel zmienia ofertę swoich produktów i modernizuje zakład.rogale wielkopolskie11 Listopada - Dzień Niepodległości, ale również Święto św. Marcina. Z tej okazji zapraszamy na tradycyjne rogale z białym makiem i bakaliami. Nie musicie Państwo jechać do Poznania, aby smakować te pyszności. Nasze rogale mają ciasto na bazie masła a nadzienie z prawdziwego białego maku z bakaliami i mnóstwem aromatycznych dodatków. 

W związku z tym, że 11 listopada jest nieczynne - dlatego po te rogale i inne pyszności zapraszamy we czwartek, sobotę i niedzielę

makowiecDelikatny makowiec z ciasta drożdżowego wypełniony wyśmienitym niebieskim makiem z mnóstwem pysznych bakalii, zwinięty z roladę, posypany cukrem pudrem.
komunia smietanaPolecamy torty komunijne w kształcie książki.